Komórki płodów i szczepionki - o co tu właściwie chodzi?

wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-episkopat-polski-o-watpliwosciach-wobec-dwoch-szczepionek/821xm96?.onet.pl_viasg_wiadomosci&srcc=ucs&
Współpraca: gandor.production@gmail.com
► subskrybuj: pltoolss.info
► instagram Kasi: kasiagandor
► instagram Maćka: maciekszczerba
► facebook: kasiagandorcom

Komentarze

 • Michalina Gos
  Michalina Gos21 dzień temu

  Jeszcze nie skończyłam oglądać, a jak za każdym razem chłonę Twoje filmiki, ale musiałam zatrzymać odtwarzanie i poprawić Cię, jeśli chodzi o linię HEK - jest to linia HEK 293 (a nie 239), a ta liczba oznacza nr eksperymentu, w którym udało się uzyskać stabilną linię komórkową - pracuję z tą linią na co dzień, stąd to moje przewrażliwienie. Pozdrawiam i wracam do oglądania!

 • Wanda Burniak

  Wanda Burniak

  Dzień temu

  @Magdalena Brzostowicz Kobieta też człowiek i też była płodem. W ogóle mało rozumiesz, więc może zamilcz i nie ekscytuj się tak.

 • Magdalena Brzostowicz

  Magdalena Brzostowicz

  Dzień temu

  @Wanda Burniak a co to ma za znaczenie? oczywiście że ludzki. Na prawde kompletnie nie rozumiem czemu CUDZA aborcja budzi w ludziach takie emocje? Czemu uważacie, że macie prawo decydować o CUDZYM zyciu? I przypominam uprzejmie - KOBIETA TO TEŻ CZŁOWIEK nawet bardziej niż ten płód w jej macicy

 • Wanda Burniak

  Wanda Burniak

  Dzień temu

  @Magdalena Brzostowicz tylko zapytam czy to był płód ludzki?

 • Magdalena Brzostowicz

  Magdalena Brzostowicz

  4 dni temu

  @Gosia H No widzi pani dla mnie to JEST różnica czy płód czy dziecko urodzone. Dla tzw obrońców życia niekoniecznie. Najśmieszniejsze jest to że nie mogą zrozumieć że zakaz aborcji de facto żadnego życia nie chroni. Służy jedynie polechranou ich czułych sumień, rozdętego ego bezrzesznych i kontroli kobiet. Niczemu więcej.

 • Gosia H

  Gosia H

  5 dni temu

  @Magdalena Brzostowicz ja proponuję aby uśmiercać dzieci po narodzeniu. Co za różnica czy płód, który ma już organy, serce bije mózg pracuje, układ pokarmowy i wydalniczy też. Ani to dziecko w brzuchu, ani to po urodzeniu nic nie pamięta. Jakby tak panią uśpili na wieki po urodzeniu to by pani też nawet tego nie pamiętała. Ale ja pamiętam wszystko tak od 6 roku. Myślę że od tego wieku zabijanie powinno być karalne. Bo bym czuła ból. Jeszcze po wojnie robiono dzieciom małym operacje bez narkozy, bo one i tak nic nie czują. No to jaki problem, plod czy nie plod. To ten sam człowiek. Tylko ten jest w środku a ten drugi na zewnątrz. Uczy się pani na lekarza? Chyba trzeba Pani życzyć nie zdania egzaminów.

 • ewa onil
  ewa onil20 godzin temu

  Ludzki organizm rozpoznaje intruza..chyba, ze wpuścimy takiego konia trojańskiego w postaci ludzkiego embriona. Gadzinka z ciebie kasia!!

 • ewa onil
  ewa onil20 godzin temu

  kasia to hybryda!!

 • Mendi212
  Mendi212Dzień temu

  dzięki bardzo za to

 • Marcin Habibulin23
  Marcin Habibulin23Dzień temu

  to mam pomysł, skoro nie istnieje narazie żaden lepszy sposób by ludzkie wirusy namnażać, a panowie z episkopatu mają inne wydatki, to możnaby np ich nie namnażać

 • Marcin Habibulin23
  Marcin Habibulin23Dzień temu

  całe szczęście że to dawno, w latach 60tych robili je na małpich nerkach, w 2021 używa się już nerek małpich

 • Piotr M
  Piotr MDzień temu

  Może nie do końca na temat, ale nurtuje mnie pewna sprawa. Epidemia grypy hiszpanki, na którą zmarło nawet 50 milionów ludzi, pomimo iż nie było szczepień, lokdaunów, otwarte były szkoły, etc. trwała rok i się definitywnie skończyła. Tymczasem w przypadku covida, według tego, co mówią eksperci wszelkiej maści, epidemia będzie trwała w nieskończoność. Dlaczego tak jest?

 • Hubert Y
  Hubert YDzień temu

  Jak to mówią ***** ***

 • Janek Wiśniewski 68
  Janek Wiśniewski 682 dni temu

  Inaczej mówią nikt ko wierzy w Boga takiej szczepionki nie przyjmie , bo jest to wbrew przykazaniom Boga Jahwe.

 • Iwonna Lasmanowicz
  Iwonna Lasmanowicz2 dni temu

  Zryty beret przez media.

 • Zbigniew Majszyk
  Zbigniew Majszyk3 dni temu

  moralisci zro na codzien cialo jezusa i pijo krew kanibale

 • Dorota Robak
  Dorota Robak3 dni temu

  Czyli wszyscy jesteśmy mutantami bo wszyscy byli szczepieni nie wiadomo czym przez lata i teraz ludzie 5o zombi o jeszcze gorzej się ma jak zaczną szczepić co miesiąc to będzie halloween na ulicach miast

 • Claudia Terapista
  Claudia Terapista3 dni temu

  Witam Male sprostowanie: AstraZeneka uzywa komorek z nerek szympansow do produkcji swojej szczepionki, proces dokladnie ten sam co w przypadku Polio, plus uzywa adenowirusa malpiego

 • RORZANIEC DO MATKI BOZEJ Bochenek
  RORZANIEC DO MATKI BOZEJ Bochenek3 dni temu

  Komorki sa z abortowanych dzieci

 • Martyna
  Martyna3 dni temu

  A może film o AstraZeneca

 • eveN
  eveN3 dni temu

  Jak będziemy słuchać panów w sukienkach to w zimę będziemy w sandałach chodzić.

 • ichtisek
  ichtisek4 dni temu

  Do częśći komentujących: chciałabym zauważyć, że episkopat ma pełne prawo wypowiadać się do wiernych w kwestii moralności, a poza tym on nie zakazał nigdzie brania tych szczepionek nikomu. On w ogóle nie ma notabene takiej władzy, nie rozkazuje ani nie nakazuje... Dobrze zapoznać się z tekstem źródłowym, zanim się o nim wypowie. I dziwne by było, żeby przedstawiciele danego wierzenia nie mieli sądów moralnych w tak ważnych kwestiach, to kuriozum im tego odmawiać.

 • ichtisek
  ichtisek4 dni temu

  Przepraszam bardzo, ale wydaje mi się Kasiu, że tracisz troszkę obiektywizm, za który tak CIę zawsze ceniłam. Za samą wartość merytoryczną w sprawie linii dziękuję, to cenna wiedza podana w przystępny sposób, ale proszę, nie mów, że nie chcesz wchodzić na temat poglądów episkopatu, kiedy nazywasz jego członków deprecjonująco ("panowie biskupi" pokazuje bardzo negatywny do nich stosunek językowo) oraz zarzucasz Kościołowi, któremu przewodzą, niewspieranie edukacji, gdy jest inaczej. no chyba że podasz na to jakieś fakty. Pomijam dorobek tej instytucji dla rozwoju całej nauki nowożytnej, w tym naszego języka, którego kształt zawdzięczamy właśnie dawnym księżom (do około XVI w.), ale i obecnie KK jest jak dotąd największą instytucją charytatywną na świecie, nikt nie łoży na wszelkie działania dorboczynny więcej, a do nich należy także szerzenie oświaty, i to nie tylko w Afryce czy Ameryce Południowej. Pierwszy przykład z brzegu - coraz liczniejsze szkolne placówki salezjańskie, o lepszym poziomie edukacji niż te pańswtowe. Byłoby mi miło, gdybyś nadal, jak miałaś to zawsze w zwyczaju, trzymała się faktów. A jeśli chcesz wyrażać swoje opinie, to masz pełne do tego prawo, ale nie nazywaj ich wtedy faktami. Piszę to nie tylko jako Twój subskrybent, ale także polonista, nauczyciel i autor naukowej książki. Oraz jako człowiek głęboko wierzący, znający dobrze blaski i cienie Kościoła, któremu przykrość sprawia podawanie nieprawdziwych informacji na jego temat na tak merytorycznym metodycznie kanale. POzdrawiam Cię ciepło!

 • Tom Tomasz
  Tom Tomasz4 dni temu

  Zapomniałas dokończyć,że te szczepionki na polio BYŁY zainfekowane wirusem SV40 (który jest kancerogenny dla ludzi),zaszczepiono ponad 100 mln ludzi w stanach miedzy 1952 a 1963 rokiem. U tych ludzi gdy doszło do nowotworów, izolowano nic innego jak wirusa SV40. Mogli zbadac lepiej te szczepionki? mogli. Czemu tego nie zrobili?

 • Gosia H
  Gosia H5 dni temu

  Pytanie bo nie znam Pani. Kim Pani jest z zawodu. Lekarzem wirusologiem, biotechnologiem czy taka jutuberka wiedzącą wszystko i nic.

 • Gosia H

  Gosia H

  3 dni temu

  @Emilia dzięki

 • Emilia

  Emilia

  4 dni temu

  Z opisu kanału wynika, że jest biotechnologiem

 • P B
  P B5 dni temu

  I co z tego, że pobrano tylko raz to nie jest moralna procedura nawet jeśli się użyje raz komórek osoby zamordowanej. Czy ktoś się pytał tych abortowamych dzieci o zgodę ? A może Pani by chciala żeby ktoś używał Pani ciala po śmierci na eksperymenty bez Pani zgody. Jest tez pewnie jakiś powód dla którego uzywa się komórek akurat abortowanych dzieci może takie dzieci muszą żyć w czasie pobierania komórek. Pewnie matka wcześniej wiedziala co się stanie z jej dzieckiem i przy okazji aborcji zwyczajnie je sprzedala na taką procedurę.

 • Rysiek Kowalczyk
  Rysiek Kowalczyk6 dni temu

  Szczepionki już są nieaktualne bo wirus zmutowal Więc się nie wysilaj

 • Ewa Kozlowska
  Ewa Kozlowska6 dni temu

  @Kasia Gandor Trafiłam na Twój kanał przy okazji głębszych poszukiwań różnic pomiędzy szczepionkami... Teraz wiem czym się różnią, jeżeli mówimy o metodzie wytwarzania. Jak się to ma do działania? Czy po obu szczepionkach produkowane jest dokładnie to samo białko? Tak samo trwałe? Która ze szczepionek ma większe szanse powodzeina w przyszłości? Wydawać by się mogło, że AZ i JJ, wytwarzane bardziej "tradycyjnie" lepiej ochronią... czy nie?

 • Sonia Drung
  Sonia Drung6 dni temu

  Linia komórkowa, nie wiem czemu ale przy

 • Emma T.
  Emma T.6 dni temu

  Za często pokazujesz gest "cytat" rekami. To rozprasza i jest irytujące w odbiorze twej niekwestionowanej wiedzy;)

 • Jacek Kurlit
  Jacek Kurlit6 dni temu

  Mnie wystarczy stwierdzenie które pada w 5:33 "To rozróżnienie szczepionki które są wolne albo nie od owoców RZEKOMO ZŁEGO CZYNU...". Przysiągłbym ze na swoim kanale miałaś filmik w którym stwierdziłaś ze nauka potrafi stwierdzić, że życie ludzkie jest procesem które zaczyna się w chwili poczęcia, więc te komórki pobrano z zamordowanego człowieka co jest dość ważną informacją według mnie.

 • Kamil B.

  Kamil B.

  2 dni temu

  @Jacek Kurlit Wczytałeś się w oświadczenie. Jednak znajdą się tacy, którzy zobaczą krzykliwy nagłówek w mediach, który spłyca cały przekaz i wyjdą z założenia, że nie wolno i kropka. Mózg lubi sobie wszystko upraszczać, a jak dobrze wiemy świat nie jest czarno biały. Już i tak mamy jako społeczeństwo ogromny problem z fake newsami, a gdy poważne organizacje dodatkowo zniechęcają, to co ma takich ludzi zachęcić do szczepienia? Moim zdaniem to oświadczenie było po prostu nie na miejscu. Nic by się nie stało, gdyby zostało wydane kilka miesięcy później, gdy sytuacja faktycznie by była lepsza i można by było sobie takie dywagacje prowadzić. No ale dobra, stało się co się stało, nie zmieni tego nic.

 • Jacek Kurlit

  Jacek Kurlit

  2 dni temu

  @Kamil B. Nie mogę się zgodzić ze aborcja to kwestia światopoglądowa, bo jeżeli tak by było to kradzieże i to czy karać morderstwa też jest kwestią światopoglądu. Tutaj sprawa jest dla mnie prosta, albo w wyniku aborcji zabija się człowieka i jest to morderstwo albo nie jest to człowiek i aborcja jest zabiegiem chirurgicznym. Nie ma tu miejsca na czyjś światopogląd według mnie. Zgodzę się natomiast z tym że konsensusu tutaj całkowitego nigdy nie będzie. Nie bardzo rozumiem co jest wątpliwe etycznie w wypowiedzi episkopatu na temat szczepionek? Rozumiem, że pewne sprawy zostały uproszczone w wypowiedzi episkopatu ale kongregacja nauki wiary ujęła to tak: "Podstawowym powodem dla uznania za godziwe moralnie stosowania tych szczepionek jest to, że współdziałanie (bierna współpraca materialna) w złu aborcji, z której pochodzą wspomniane linie komórkowe, ze strony osób, które używają powstałych z nich szczepionek, jest odległe. Moralny obowiązek unikania takiej biernej współpracy materialnej nie jest wiążący, jeśli istnieje poważne zagrożenie, takie jak niepohamowane w inny sposób rozprzestrzenianie się groźnego patogenu[3]: w tym przypadku pandemiczne rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2, który powoduje Covid-19..." To tylko fragment dłuższej wypowiedzi, więc chyba pokrywa się to z twoimi obawami o zahamowanie pandemii?

 • Kamil B.

  Kamil B.

  2 dni temu

  @Jacek Kurlit Odnośnie aborcji to jest to kwestia światopoglądowa i (myślę, że się zgodzisz) całkowitego konsensusu na ten temat społeczeństwo nie wypracuje nigdy. Faktycznie, jeżeli chodzi o fragment z "rzekomo złym czynem", to autorka nie zachowała tutaj neutralności. Myślę jednak, że roztrząsanie takich sporów o linie komórkowe (przypominam, że filmik to bezpośrednia odpowiedź na oświadczenie episkopatu) w środku pandemii, która uśmierciła już grubo ponad 3 mln ludzi, i to jeszcze piastując najwyższe stanowiska w Kościele - a więc organizacji, której postanowienia wielu ludzi bierze za wyrocznię - jest co najmniej tak samo "wątpliwe etycznie" jak owa aborcja sprzed 30/40 lat. Pomyślmy tylko, ile osób może umrzeć na COVID tylko dlatego, że któryś z tych "ekspertów" uznał, że mu się szczepionka nie podoba i koniec.

 • Jacek Kurlit

  Jacek Kurlit

  2 dni temu

  @Kamil B. Pytanie B wynika z pytania A i jest wnioskiem z tego co napisałeś tutaj " to mamy teraz wyrzucić do śmieci wszystkie szczepionki, jakimi jako ludzkość dysponujemy i doprowadzić do milionów zgonów na choroby, których potrafimy uniknąć" -> z tego można wnioskować że inne szczepionki bez użycia HEK nie powstają i dla wszystkie nadają się do wywalenia. Nie wiem czy to miałeś na myśli, myślę że nie, chodzi tutaj bardziej o hiperbole której użyłeś w tym stwierdzeniu. A co do twojej uwagi, wydaje mi się ze się nie rozumiemy. Bronisz produkcji szczepionek i ratunku milionów istnień, a ja mówię o moralności czynów aborcji, jeszcze raz podkreślam że wypowiedź była przeciwko stwierdzeniu "RZEKOMO ZŁEGO CZYNU". Czy gdyby aborcje były nielegalne (a według mnie powinny być) czy to znaczy że nie mielibyśmy dzisiaj szczepionek? Myślę że mielibyśmy, być może w przypadku poronienia należałoby zapytać rodziców czy można pobrać takie komórki do badań? Wtedy sprawa wygląda zupełnie inaczej. Posułże się tutaj przykładem podanym przez autorkę -> te komórki są jak narządy do przeszczepów od pewnego dawcy. Oczywiście można uratować komuś życie robiąc przeszczep serca, ale jest nie mała różnica miedzy tym, gdy dawca serca umarł i była zgoda na pobranie organu, a tym gdy dawce zabito i wzięto mu serce.

 • Kamil B.

  Kamil B.

  2 dni temu

  @Jacek Kurlit Proszę zwróć uwagę, że tej aborcji nie dokonano po to, żeby pobrać tę komórkę, lecz dlatego, że taką decyzję podjęła jakaś tam matka w Holandii ponad 30 lat temu. Skoro jednak to się stało, to jakoby przy okazji pobrano tę komórkę - jakby jej nie pobrano, nic by to nie zmieniło, a tak mamy linię, z której korzystamy od lat. To jest jednak różnica. Odnosząc się do a, w filmie autorka powiedziała, że szczepionki wyprodukowane na bazie *jednej* linii komórkowej (nie pamiętam czy to była w/w), uratowały miliony osób. Co do b to poprosiłbym o cytat z mojego postu, do którego to się odnosi bo niestety ja nie widzę związku.

 • Melisa Waleriana
  Melisa Waleriana7 dni temu

  No z tego co sprawdzałam to tych płodów było wiecej dużo więcej i narządy byly pobierane od żywych jeszcze dzieci bez znieczulenia. Szczepionki mozna inaczej produkowac np na drożdżach. Moze o tym zrobi Pani program.

 • quant2011
  quant20117 dni temu

  Szxzypienia to apogeum nauki zaraz po lobotomii i onkologii. Aborcja to samo dobro, farmacja dokonala mega postepu ludzie wszystkie sa juz zdrowe silne i wcale nie biedniejsze o zyski farmancji. Hurra szczepmy sie 12 dawkami co rok, najlepiej z rtecia aluminium i zywica utwardzana

 • Petr Lolecko
  Petr Lolecko8 dni temu

  gdyby nie powszechność aborcji nie mielibyśmy tych wspaniałych preparatów

 • Łukasz Jackowski
  Łukasz Jackowski8 dni temu

  A czy komórek dobrych do stworzenia linii komórkowej nie można by pobrać nieinwazyjnie od noworodka, choćby z krwi pępowinowej ? Oczywiście za zgodą rodziców. Pewnie jest powód dla którego tak się nie robi :)

 • Maria Kozubska
  Maria Kozubska9 dni temu

  Czy może Pani powiedzie kto i kiedy wyizolował DNA wirusa powodującego COVID- 19 ?.

 • quant2011

  quant2011

  7 dni temu

  @Maria Kozubska jeszcze tego nie zrobila??? Gupia czy jaka? Epsteina milosnika nauki i filantropow tez kocha?

 • Maria Kozubska

  Maria Kozubska

  7 dni temu

  @quant2011 "Spodziewam się, że dla dobra nauki ta pani się zaszczepi i relacji efektów na żywo" hahaha.

 • quant2011

  quant2011

  7 dni temu

  Hahaha. Spodziewasz sie naukowej odp od tej k.... czy belkotu lub zignorowania tej wogole malo waznej kwestii?

 • mmgg0608
  mmgg06089 dni temu

  Czy szczepionka (którakolwiek) działa skutecznie przeciw wszystkim mutacjom covida? Czy badania zakończą się w 2022 roku, więc jesteśmy w trakcie testów na "dość dużej" grupie badawczej? Czy każdy zaszczepiony nie powinien podpisać oświadczenia, że jest świadomy udziału w eksperymencie medycznym? Nie liczę na odpowiedzi. Pozdrawiam ;)

 • quant2011

  quant2011

  7 dni temu

  Przemilczy. Popatrz ile w tym kraju parszywego oszustwa. Katolicyzm pelnym ryjem zamaskowanym na wieki wiekow amen

 • 2002konradp
  2002konradp10 dni temu

  Panowie z Episkopatu? Może trochę więcej szacunku wobec duchownych, którzy dbają o to, aby prowadzić ludzi do Boga. Oczywiste jest, że żaden wierzący i praktykujący katolik nie może popierać tego i podobnych sposobów tworzenia szczepionek opartych o linię komórkowa abortowanych płodów. Aborcja to morderstwo dziecka nienarodzonego. Chciałbym poznać ukryte cele tych pseudonaukowców...

 • Lubię koty

  Lubię koty

  9 dni temu

  Co jest nieuprzejmego w określeniu "panowie z episkopatu"?

 • Axl Knight who says NI
  Axl Knight who says NI10 dni temu

  Myślę na ten temat, że pingwiny są ostatnimi, którzy powinni się wypowiadać na ten temat.

 • Leszek Poreysky
  Leszek Poreysky11 dni temu

  Jedynym celem naszego istnienia, jest zapewnienie replikacji genom zawartym w zapłodnionej komórce. Komórki każdego z nas muszą się organizować w ogromne struktury, które narażone są na choroby , śmierć w wypadku itp. Komórki pochodzące od zdekomponowanych dzieci nie mają tego problemu , są hodowane w setkach laboratoriów . Tak naprawdę naukowcy, którzy pobrali te komórki zapewnili tym dzieciom nieśmiertelność. W najbliższej przyszłości zapewne będzie możliwość (jeżeli ktoś będzie chciał) przekształcenia tych komórek z powrotem w strukturę zwaną człowiekiem. Ja jakby była taka możliwość, pierwszy przeszedłbym w formę jednokomórkową. Nie wkurzał bym się, że znowu rachunki za śmieci urosły, że kręgosłup mnie boli, żarcie dostawałbym za darmo i o nic nie martwił, żyć nie umierać.

 • Marek Majoch
  Marek Majoch11 dni temu

  Pisrdol pierdol ja poslucham3

 • Kolejowy Dolny Śląsk
  Kolejowy Dolny Śląsk11 dni temu

  Ok ale pozostała jedna sprawa... ...Dlaczego 50% osób w komentarzach ma kobiece piersi na zdjęciech profilowych?

 • Natalia Sulima
  Natalia Sulima11 dni temu

  Kasiu, czy gdybyś robiła kolejny film o szczepionce na Covid-19 to mogłabyś proszę poruszyć temat dwóch dawek szczepionki, lub dlaczego szczepionka J&J jest jednodawkowa, oraz jak wygląda skuteczność po pierwszej dawce? Czy po pierwszej dawce możemy spodziewać się już jakiejś odporności, czy z nadrobieniem zaległości społecznych zaczekać do drugiej dawki? Robisz mega robotę, tak trzymaj! ❤️

 • Ola 777
  Ola 77711 dni temu

  Niezła ściema. I oni myślą, że my uwierzymy w to, że to były dwie aborcje w latach 60 i 70? Serio? To ciekawe dlaczego Pfizer finansuje kliniki aborcyjne w USA. I ciekawe dlaczego ginie tak wiele dzieci na całym świecie i dlaczego jest tyle milionów aborcji (i co się dzieje z ciałami tych dzieci) i dlaczego ruch proaborcyjny jest opłacany przez miliardy dolarów. Serio mają nas za takich idiotów? Włączmy samodzielne myślenie i wyciągajmy sami wnioski. Przecież wiadomo, że jeśli pani Kasia mówiłaby coś przeciwko nim, to dawno byłaby zablokowana przez YT . Także ludzie - włączamy myślenie a wyłączamy opłacanych naukowców, którzy kryją ten system. Poszukajcie na amerykańskim YT o szczepionkach. Na polskim mało prawdy się dowiecie. Pozdrawiam.

 • fredek kredek
  fredek kredek11 dni temu

  Jeśli istnieje prawo moralnosci prócz prawa grawitacji to będziecie mieli zonka

 • Ewa Kamińskauj
  Ewa Kamińskauj11 dni temu

  Zamiast poświęcić energię na powrót do natury. To bezduszna kobieta wykorzystuje swoją urodę do kanibalizmu

 • quant2011

  quant2011

  7 dni temu

  Ani duszy ani mozgu ani serca- idealna osoba jako tuba korporacji :)))

 • Ewa Kamińskauj
  Ewa Kamińskauj11 dni temu

  Bezduszna kobieta

 • Maciej Pawłowski
  Maciej Pawłowski11 dni temu

  dziękuję! Świetna i potrzebna robota!

 • Dorota Sadurska
  Dorota Sadurska12 dni temu

  Po pierwsze, to nie oświadczenie episkopatu tylko komisji episkopatu, po drugie, nie ma tam nic, z tego co w tytule, że niby w szczepionkach są komórki abortowanych dzieci, po trzecie nie rozumiem sarkazmu w stosunku do tych, którzy mają wątpliwości etyczne, a etyczność jakiegoś postępowania nie wynika z tego, że "coś tak się robi". Może warto zapoznać się z podejściem do człowieka w nauczaniu KK. Ma ono podbudowę filozoficzną. Poza tym kwestia etyki może być rozpatrywana niezależnie od kwestii religijnych. Nie namawiam do zmiany poglądów, tylko do większego dystansu i pokornego stwierdzenia, że uważam tak i tak bo to i to, ale nie wiem wszystkiego i do szacunku dla poglądów innych. Dziękuję za filmik, dzięki któremu złapałam fakty, których nie znałam i które mnie zaciekawiły. I PS. I uważam, że o kwestie etyczne warto pytać - co i czy wykorzystujemy w celu jaki rozpoznajemy jako dobry bądź jako zły. Choć w ocenie możemy się pomylić. Ale to już inna bajka. Pozdrawiam. I wszystkim życzę wszystkiego dobrego.

 • Maria Cierpicka
  Maria Cierpicka12 dni temu

  Pani Katarzyno, referuje Pani bardzo trzezwo i wrecz oschle, pozornie bardzo profesjonanie. Pomijajac aspekty humanitarne i moralne, ktore wydaja sie w dzisiejszej tzw. nauce nie istniec, pzwole sobie na pare uwag, w formie pytan.Czy slyszala pani o exosomach? Czy wie pani, ze teoria wirusowa jest do tej pory nieudowodniona teoria? Czy wie pani co wchodzi w sklad tzw. adjuwantow dodawanych do szczepionek? Czy slyszala pani o cytokinetycznej kaskadzie? Takich pytan sa tysiace ale na tym poprzestane. Zycze zdrowia.

 • quant2011

  quant2011

  7 dni temu

  Ona ma to gleboko w d... liczy sie tylko aby wlazic w tylek farmacji. Liżąc bez konca w tym otworku gownianym

 • Naat Er
  Naat Er12 dni temu

  Myślę, że w PL mamy taki dziwny czas, że Episkopat i niektórzy deklarujący się jako tzw "głęboko wierzący katolicy" (tych boję się najbardziej) starają się być świętsi od papieża (pytanie od którego). W zasadzie mnie nie dziwi ich stanowisko, nie jest to pierwszy raz (zapewne nie ostatni) kiedy KK wypowiada się w sposób ignorancki, ogólnikowy, wprowadza zamieszanie w głowach swoich wiernych, a pozostała część społeczeństwa patrzy na to, najdelikatniej mówiąc, z politowaniem. Dwa, przekonaliśmy się też jak bardzo podwójne życie mogą prowadzić duchowni i do jak niegodziwych czynów sami się posuwają i właśnie tym bardziej śmieszny i przerażający zarazem jest ten komunikat. Powtórzę za profesorem Leociakiem - Kościół od dawna szkodzi.

 • Billy Pistolet
  Billy Pistolet13 dni temu

  Naprawdę dziewczyno wierzysz w to co mówisz

 • quant2011

  quant2011

  7 dni temu

  A co tam oby kasa byla ;)

 • viaxon6
  viaxon613 dni temu

  Ale w komentarzach wylęgarnia foliarzy. "A kim ty jestes" "dr mengele byłby dumny" "astra zeneca gwiazda śmierci". Maja dosłownie film tłumaczący o co chodzi z komórkami z płodów, a oni i tak wiedzą lepiej bo altmedowy szaman na fb tak napisał.

 • Wyslannik New World Order

  Wyslannik New World Order

  13 dni temu

  Bez obaw *owieczko* 😊 Bedziesz nastepna do szczepienia w sobie *PREPARATU MEDYCZNEGO* ^_^

 • Dernina Msdfg
  Dernina Msdfg13 dni temu

  Tkanki płodów ,do smiercionek,pobiera się z żywych płodów.Sa takie kliniki i filmy o tym.Najczesciej, są to tkanki pobierane z płuc i oczu

 • Ola
  Ola13 dni temu

  dzięki Kasia za ten film! 💪🏻❤️

 • Ella Fitzgerald
  Ella Fitzgerald13 dni temu

  Dr Mengele byłby dumny

 • Ella Fitzgerald
  Ella Fitzgerald13 dni temu

  Dr Mengele byłby dumny

 • Michael Kos
  Michael Kos13 dni temu

  Astra zeneca : gwiazdą śmierci . Kapitalna nazwa dla firmy od szczepionek Wirusy potrzebują żywiciela ? Światowe (nie)rządy posiadają miliardy żywicieli dla wirusów :-( 🔯💉🦠⚰️

 • Waldemar Mantur
  Waldemar Mantur14 dni temu

  Episkopat wyraził się bardzo delikatnie o tej zmowie masonerii. Ta plandemia była przygotowana i projektowana od lat. Globaliści, czyli satanisci chcą w imię ochrony środowiska przewrócić świat do góry nogami. Żadnych eksperymentalnych szczepionek i zniewolenia przez tych ludzi!!!!

 • quant2011

  quant2011

  7 dni temu

  Ale kasia uwaza ze musisz sie szczypic i koniec tematu

 • Miroslaw
  Miroslaw14 dni temu

  Kasia jesteś boska 😉 , dzieki za ten film i nie tylko 👍

 • lukasz kosiński
  lukasz kosiński14 dni temu

  A kim ty jesteś Kasiu.

 • For Edu
  For Edu14 dni temu

  Ciekawe czy ktos Ci płaci za opowiadanie takich dyrdymałów,czy to tak sama z siebie ;)

 • Crypto Costa
  Crypto Costa14 dni temu

  A jest proof of stake tych komórek jakbym chciał stakowac?

 • Dariusz Med
  Dariusz Med14 dni temu

  Wszyscy uwierzyli . Dwa płody wystarczyły na wszystkie laboratoria świata. Genialne, Nobel pewnie już przyznany.

 • bowen voowy
  bowen voowy14 dni temu

  Jak zwykle. Rzetelnie, jasno i na temat. Dziękuję Kasiu.

 • Łukasz Krych
  Łukasz Krych14 dni temu

  Dla episkopatu wszystko jest złe - szczepionki wektorowe złe, WOŚP zły, antykoncepcja zła a ja się pytam ile istnień uratował episkopat?

 • Dariusz Kołakowski
  Dariusz Kołakowski14 dni temu

  Co za różnica ,jest to jest kopia komórki płodu bo zawiera materiał genetyczny innego stworzenia . Czy można nazwać kanibalizmem tych ludzi którzy by jedli np wychodowane mięso z kopii komórek ludzkiego płodu ? Moja odpowiedz brzmi tak

 • Dariusz Med
  Dariusz Med15 dni temu

  To może Twój płód na początek. Chociaż myślę,że nie miałabyś z tym problemu.

 • Lech Chmelewski
  Lech Chmelewski15 dni temu

  Abortystka - może z płodu Twojego dziecka - które ZABIJESZ?

 • Wyslannik New World Order

  Wyslannik New World Order

  14 dni temu

  @Lubię koty Nie, nie lubie soju z makreli...

 • Lubię koty

  Lubię koty

  14 dni temu

  @Wyslannik New World Order A gdzie ja pisałam cokolwiek o świadczeniu usług? Kurde czytanie ze zrozumieniem się kłania.

 • Wyslannik New World Order

  Wyslannik New World Order

  14 dni temu

  @Lubię koty Nie, dziekuje nie potrzebuje panskich uslug ^_^

 • Lubię koty

  Lubię koty

  14 dni temu

  @Wyslannik New World Order Ja nie wierzę w płaska ziemię lol. Jak nie umiesz wniosków wyciągnąć z prostych zdań to się się nie udzielaj.

 • Wyslannik New World Order

  Wyslannik New World Order

  14 dni temu

  @Lubię koty Wierz sobie w Plaska ziemie..

 • małgosia sandecka
  małgosia sandecka15 dni temu

  Dziewczyna, której episkopat do pięt nie dorasta w wiedzy i erudycji 🤷

 • Antagoniusz

  Antagoniusz

  13 dni temu

  @małgosia sandecka A ileż ona ma lat, że nie można jej nazwać kobietą? W każdym razie ktoś taki jak ona nie ma szans skasować instytucji z wieloletnim doświadczeniem. A Ciebie chyba ochrzcili i należysz też do tej wiary, więc skąd w Tobie ta nienawiść?

 • małgosia sandecka

  małgosia sandecka

  13 dni temu

  @Antagoniusz "Kobieta w jej wieku", wykształcona, z otwartym umysłem, z łatwością skasuje gremium aroganckich obskurantów (są w tej instytucji nieliczne wyjątki), zdemoralizowanych i narcystycznych, kompletnie oderwanych od rzeczywistości i wiedzy naukowej, a także od duchowości Jezusa.

 • Antagoniusz

  Antagoniusz

  14 dni temu

  Poważnie uważasz, że kobieta w jej wieku skasuje instytucję o takich tradycjach w wiedzy i erudycji? Ja szczerze wątpię.

 • Milo 2607
  Milo 260715 dni temu

  Jak episkopat śmie wypowiadać się na jakikolwiek naukowy temat. Żeby się wypowiadać trzeba mieć odpowiednią wiedzę a nie doktorat z foliarstwa i gównowiedzy.

 • Wyslannik New World Order

  Wyslannik New World Order

  15 dni temu

  Oj, tak bo kazdy kto ma inne zdanie i nie podaza za "oficjalna narracja" to odrazu foliarz, szur, plaskoziemiec... 🤣😂🤣

 • Iwonna Lasmanowicz
  Iwonna Lasmanowicz15 dni temu

  nie dla tych szczepionek

 • Grażyna Krawczyk
  Grażyna Krawczyk15 dni temu

  Linia komórkowa pobrana od zamordowanego płodu, szok.

 • Grażyna Krawczyk

  Grażyna Krawczyk

  15 dni temu

  Módlmy się za Polskę.

 • opzz xsin
  opzz xsin15 dni temu

  model/producent/materiał? :)

 • Sara Takisha
  Sara Takisha15 dni temu

  LOL. Zanim cokolwiek powiesz, sprawdź lepiej Geert Vanden Bossche....

 • Waldemar Czarnecki
  Waldemar Czarnecki15 dni temu

  A zatem Episkopat zrobił to co powinien i chwała mu za to

 • Waldemar Czarnecki
  Waldemar Czarnecki15 dni temu

  Dokumenty należy czytać w całości a nie wyrywać zdanie z kontekstu!

 • Waldemar Czarnecki
  Waldemar Czarnecki15 dni temu

  Trzeba bowiem pamiętać, że wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami (np. zawodowymi, posłuszeństwa w ramach określonych zespołów, struktur, urzędów, służb, dla których przeznaczono właśnie te szczepionki) mogą z nich skorzystać bez winy moralnej.

 • Just Me
  Just Me15 dni temu

  Mądrze prawisz😊

 • Marian Mularczyk
  Marian Mularczyk15 dni temu

  Episkopat zdradził Boga i wiernych przeszedł na złą stronę, oszukują wiernych siebie i Boga Faryzeusze co.innego nauczają a co innego robią.

 • Piotr Szczerbiński
  Piotr Szczerbiński15 dni temu

  Bardzo ważny i potrzebny filmik dzięki za niego. Szymon mówi, Adam Szustak pewnie inni się powołują na niego itp. Rozbawienie w pewnych moment bardzo znaczące uważam. Ktoś mega wierzący pewnie by nie powiedział matka natura, a Bóg stworzył i terminacja ciąż a coś o zabiciu ale to są szczegóły stylistyczne.

 • Traker Sam
  Traker Sam16 dni temu

  A jednak!!!

 • Agnieszka F.
  Agnieszka F.16 dni temu

  Swietnie wytłumaczone :)

 • Mariusz Dymiński
  Mariusz Dymiński16 dni temu

  Otóż z oficjalnego raportu brytyjskiego rządu na dzień 5 kwietnia 2021 r. dowiadujemy się o 132 528 niepożądanych skutkach poszczepiennych, wśród których 847 to ZGONY. Liczne zdarzenia zakrzepowo-zatorowe skutkują udarami mózgu, zawałami serca i zatrzymaniem krążenia. Były też anafilaksje czyli ciężkie, zagrażające życiu reakcje alergiczne, paraliże twarzy (porażenie Bella), trwałe, obustronne utraty wzroku, nagłe zaniki słuchu i poronienia. Nie lepiej jest w USA, gdzie dowiadujemy się o 2342 zgonach, 502 zawałach serca, 3145 ciężkich reakcjach alergicznych, 412 wstrząsach anafilaktycznych, 941 przypadkach trwałej niepełnosprawności i 84 poronieniach To wierzchołek góry lodowej, bo w USA zgłaszany jest mniej niż 1% skutków poszczepiennych. A zatem te cyfry należałoby pomnożyć co najmniej przez sto, co oznacza, że szczepionki zabijaja więcej ludzi niż sam wirus.

 • święty archanioł
  święty archanioł16 dni temu

  Te płody służą do barbarzyńskich celów naukowcom.

 • OpcjaSpoleczna - Videoblog
  OpcjaSpoleczna - Videoblog16 dni temu

  chodzi ze w zyłe dostajecie komórki abortowanych płodów i jad zaby - POLECA paniz okienka. ale Ty piękna i mądra - zrób ssobie zastrzyk Astra-Zeneka jak reklamujesz te góogwn--o

 • Alma Mater
  Alma Mater16 dni temu

  Tak czy inaczej, Astra i J&J są tymi szczepionkami, które są najbardziej krytykowane i podważane ze względu na skutki uboczne. Nie biorę. Nie szczepię się tym badziewiem.

 • Daria .Sh
  Daria .Sh16 dni temu

  Bardzo pouczajacy filmik. Dziękuję. Jeśli chodzi o ten episkopat to mam wrażenie że ludzie nie do końca rozumieją że ogólne zalecenie jest takie aby sie szczepic bo tak trzeba.

 • SpalonaArtystka
  SpalonaArtystka16 dni temu

  Krótko i przystępnie - oby chociaż jednej osobie, która nie była pewna rozjaśniło to w głowie.

 • Slawek h
  Slawek h16 dni temu

  [Q&A] zaryzykuję że dostanę odpowiedź. producenci szczepionek podają że druga dawka ma byc podaba po 2 tygodniach (chyba) natomiast u nas zwiększono okres do 6 tygodni a oststnio nawet słyszałem ze do 12. czy to bezpieczne dla zyskania odporności? czy uzyska sie taką jaka była deklarowana?

 • Tadeusz Tadek
  Tadeusz Tadek16 dni temu

  A ty czemu taka uśmiechnięta.

 • Adam Moll
  Adam Moll16 dni temu

  Po pierwsze akurat episkopat stwierdził dokładnie odwrotnie. Czyli że można się szczepić. Czyli widać jak przyswajasz informacje. Po drugie fakt że aborcja nastąpiła 40 lat temu nie ma znaczenia dla rozważań etycznych. Bo jak ktoś ukradnie a ty kupisz kradzione ze świadomością że kradzione to jesteś przestępcą. Po trzecie nie wszystkie szczepionki są tak produkowane. Po czwarte tylko nieliczne szczepionki pomagają, czy też chronią.

 • tomekgnu
  tomekgnu16 dni temu

  Świetnie i błyskotliwie. Matka Natura, a nie Pan Bóg, terminacja ciąży, a nie żadna aborcja, płód a nie dziecko. Płody są takie czyste... Skończmy wreszcie z ciemnogrodem i zacznijmy normalnie żyć ;-)

 • Jakub L
  Jakub L16 dni temu

  Jak zwykle. Rzetelnie, jasno i na temat. Dziękuję Kasiu.

 • robo
  robo16 dni temu

  Dobrze gadasz jeśli chodzi o szczepionkę na grypę... Z szczepionka na covid19 to niema nic wspólnego....

 • Angelos
  Angelos16 dni temu

  💸

 • ewa krakus
  ewa krakus16 dni temu

  Oj biada Wam wszystkim ,ktorzy ratujecie zycie na zyciu niewinnych dzieci.Szczepionka nie da wam zycia wiecznego,te szczepionki usmiercaja cale narody,nie buduje sie szczescia na czyims nieszczesciu.Jak mozna wierzyc w to, ze dwa plody wnosza dobro dla swiata.Klania sie lektura "Moralnosc pani dulskiej.

 • AuRuS

  AuRuS

  16 dni temu

  xd

 • Andrzej Gryglewicz
  Andrzej Gryglewicz17 dni temu

  Kasiu czyli można spokojnie przyjąć cos "w nasze ramionko..." dzięki za rozwianie wątpliwości.

 • Kamil B.

  Kamil B.

  3 dni temu

  @ANNA ANNA Jakieś źródło tych wypowiedzi naukowców? Czy masz jakąkolwiek wiedzę na temat tego, jak wyglądają badania szczepionek przed wprowadzeniem? Jaki właściwie masz cel w zniechęcaniu innych do przyjmowania jedynego leku, jaki mamy na tę epidemię?

 • ANNA ANNA

  ANNA ANNA

  14 dni temu

  Czy uwazasz, ze np. w dunskim rzadzie zasiadaja glupcy i dlatego wycofano astre raz na zawsze z obiegu? Mieli pewnie do tego wiele powodow. Mozesz sluchac bajeczek Kasi, ale to cos jest eksperymentem z bardzo wieloma niewiadomymi a juz absolutnie nieznane sa pozne skutki podania tych substancji. Juz teraz naukowcy mowia o tym, ze otwieraja krew/mozg bariere, co zwykle doprowadza do rozwoju chorob degeneracyjneych mozgu. Straszne! Mozesz sluchac baj-baju, ale niekoniecznie wyladujesz w raju.

 • sotuur aeei
  sotuur aeei17 dni temu

  Episkopat wie, że dzwoni, ale nie wie, w którym kościele... :)

 • Mila Rada
  Mila Rada17 dni temu

  Kasia jestes fajna ale promujesz kastracje ludzkosci. Prosze zdobadz wiedze.

 • Mila Rada

  Mila Rada

  11 dni temu

  @AuRuS .....wlasnie ze sie klei . Zaszczepieni ludzie nadal choruja na kowida, testy okazaly sie farsa a 5G i statelity bronia przeciwko ludzkosci a ludzie dalej nie potrafia logicznie myslec. Wierzcie nadal mediom oplacanym przez oprawcow. ...

 • AuRuS

  AuRuS

  16 dni temu

  ale sie odkleiło

 • Mila Rada
  Mila Rada17 dni temu

  NIE SZCZEPCIE SIE a jesli musicie to tylko JOHNSON & JOHNSON. Pozostale szczepionki sa preparatami eksperymentalnymi na ludzkosci . Zostawmy ratowanie lozysk RATUJMY LUDZI.

 • Mila Rada
  Mila Rada17 dni temu

  ABSOLUTNIE NICZYM SIE NIE SZCZEPIC A JESLI JUZ KTOS MUISI TO JEDYNE SZCZEPIONKA JEST Johnson & Johnson zadna inna . Pozostale to preparaty ekseperymentalne. !!!!!!!....zmutuja ludzi . Episkopatowi NIE UFAC bo to mordercy tak jak papiez Franciszek. Zamiast bronic przed znamieniem Bestii (szczepionki i paszport) to je promuja). Episkopat to mordercy ludzkosci i zdrajcy Boga.

 • Krystyna Lorenc
  Krystyna Lorenc17 dni temu

  To nie jest szczepionka tylko produkt monekularny ,służy jako eksperyment na ludzkości . Ma za zadanie produkowanie w nieskończoność przeciwciał ,na wirus z wuchan ,którego już niema bo sie daaaawno zmutował na wirus brytyjski ,czy jakiś tam . Produkowanie w nieskończoność przeciwciał tylko na tego wirusa ,którego niema pokaże skutki za jakiś czas . Ci co poddali ludzi na ten haniebny eksperyment ,nie są zainteresowani naszym zdrowiem tylko swoimi badaniami. W jakim celu....hmmm totalnej kontroli. zobaczcie ostatni filmik Pitonia z Ziębą

 • Wojtek h
  Wojtek h17 dni temu

  Szczepionki na covid wymyślono do depopulacji ludzkości

 • Kolejowy Dolny Śląsk

  Kolejowy Dolny Śląsk

  11 dni temu

  Jeśli już to aby pozbyć się takich idiotów jak ty.

 • R K
  R K17 dni temu

  Kolejna młodociana mądrala, szkoda oglądać. Ile ci pisiory płacą !?.

 • Kolejowy Dolny Śląsk

  Kolejowy Dolny Śląsk

  11 dni temu

  Jeśli ma dzieci to min 500 zł miesięcznie ale co to ma do szczepionek?

Kolejny