17. Potrącenie w parku

Motoryzacja

Klient w krawacie miał być mniej awanturujący.

►Fanpage: StopChamWarszawa
►Twitter: Stop_Cham_W_wa
►Instagram: stopchamwarszawa
►Patronite: patronite.pl/StopChamWarszawa

P R Z E C Z Y T A J Z A N I M S K O M E N T U J E S Z
Drodzy Widzowie, ci, którzy nas popierają oraz ci, którzy nienawidzą...

Kilka słów wyjaśnienia.
* Autor nagrania nie musiał wzywać Policji od razu i spędzić w tym miejscu dodatkowych dwóch godzin. Mając mocny dowód w postaci filmu możemy zgłosić kierowcę w terminie późniejszym. Natomiast dzień po publikacji Policja sama zainteresowała się sprawą i zajmuje się nią Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.
* W Parku Bródnowskim prowadzone są prace modernizacyjne zbiorników wodnych. O ile plac budowy jest ogrodzony, to droga dojazdowa na budowę nie jest zabezpieczona w ogóle. Zarządca parku wyraził zgodę na dojazd wykonawcy samochodami dostawczymi i ciężarowymi. Każdy pojazd powinien mieć umieszczony w widocznym miejscu identyfikator, a także mieć przy sobie zezwolenie z Urzędu Dzielnicy.
* Wykonawca był zobowiązany zabezpieczyć dojścia do alej stosownymi barierkami - nie zrobił tego.
* Wedle naszej wiedzy, osoba uwieczniona na filmie nie jest pracownikiem Wykonawcy.
* Wzdłuż 350 metrowej alejki jeżdżą samochody dostawcze, ciężarowe, a także samochody osobowe (bez widocznego zezwolenia). Po zachodniej stronie budowy są dwa wjazdy, między którymi kursują samochody ciężarowe, zawracają na kilka razy (co chwila cofając). Jeśli w pobliżu znajdzie się osoba starsza, osoba o kulach, na wózku bądź niewidoma - dojdzie do tragedii. Podczas manewrów wzdłuż po chodniku ginie od kilku do kilkunastu osób rocznie.
* Nagrywanie takich filmów, nawet jeśli nie zakończyło się przyjazdem Policji a kierowca nie został ukarany na miejscu ma sens. Oczywiście, że zależy nam na wyświetleniach, przez co możemy nagłośnić patologiczne zachowania kierowców na chodnikach (sic!). Dzięki zasięgowi tego filmu już dzień po publikacji:
- sprawą zainteresowała się Policja,
- odezwała się do nas Stołeczna Gazeta Wyborcza, która opisała sytuację w artykule,
- dostaliśmy mail od redakcji TVN 24 i Fakty TVN, które są zainteresowane, aby nagłośnić całe wydarzenia.

artykuł Gazety Wyborczej:
warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26811050,nagral-samochod-jadacy-alejkami-w-parku-kierowca-go-zwyzywal.html

przykładowe artykuły na temat śmiertelnych potrąceń pieszych przez kierowców jeżdżących pojazdami silnikowymi wzdłuż po chodniku:
www.transport-publiczny.pl/mobile/w-polsce-piesi-gina-nawet-na-chodnikach-59769.html
tvn24.pl/katowice/tychy-zginal-na-chodniku-pod-kolami-ciezarowki-ra994798-2613154
poranny.pl/smiertelne-potracenie-pieszej-na-chodniku-przy-ul-sklodowskiej-w-bialymstoku-kierowca-dostawczaka-trafi-do-wiezienia-na-16/ar/c1-14241769
---------------------------------------------------------

1. Art. 26 pkt. 3 ust. 3 "Kierującemu pojazdem zabrania się jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych."
Na chodniku nie stawia się znaków drogowych bo to chodnik. Nie ma znaku drogowego zakazującego jazdę wzdłuż po chodniku ponieważ.... jest to chodnik.
Zakaz jazdy wzdłuż po chodniku i przejściu dla pieszych zapisany jest w Prawie o Ruchu Drogowym (powyżej)
2. Zgodnie z art. 47 PORD zabroniony jest postój na chodniku z dala od krawędzi jezdni. Z dala od krawędzi, tj. np.: za słupkami, trawnikiem, drzewem lub innym pojazdem.
3. Większość zaprezentowanych nagrań przekazujemy na policję.
4. Nie planujemy obklejać szyb karnymi naklejkami, m.in. ze względu na kwestie prawne z tym związane.
5. Tablice rejestracyjne nie są danymi osobowymi. Dlatego ich nie cenzurujemy.
6. Nieważne, że jest szeroko i zmieszczą się „3 wózki dla dzieci i 3 TIRy”. Chodniki nie są przystosowane, by stały na nich samochody. Auta deformują ułożoną kostkę, a płyty chodnikowe pękają i ruszają się. Koszty naprawy ponoszą później podatnicy.
7. Tak, wzywamy Straż Miejską jeśli mamy do czynienia z nielegalnym parkowaniem.
8. Nie interesują nas żadne niuanse formalno-prawne, spory, niesnaski, brak miejsc parkingowych ani to, że ktoś się śpieszy, bo śpieszą się wszyscy i że „wszyscy tak robią," bo wszyscy tak nie robią.
9. Wiemy, że jazda rowerem po chodniku, czy przechodzenie pieszych w miejscach niedozwolonych to też jest problem, ale obecnie tym się nie zajmujemy.
stopchamwarszawa@gmail.com

Komentarze

 • Stop Cham Warszawa
  Stop Cham Warszawa14 dni temu

  Drodzy Widzowie, ci, którzy nas popierają oraz ci, którzy nienawidzą... Kilka słów wyjaśnienia. ► Autor nagrania nie musiał wzywać Policji od razu i spędzić w tym miejscu dodatkowych dwóch godzin. Mając mocny dowód w postaci filmu możemy zgłosić kierowcę w terminie późniejszym. Natomiast dzień po publikacji Policja sama zainteresowała się sprawą i zajmuje się nią Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. ► W Parku Bródnowskim prowadzone są prace modernizacyjne zbiorników wodnych. O ile plac budowy jest ogrodzony, to droga dojazdowa na budowę nie jest zabezpieczona w ogóle. Zarządca parku wyraził zgodę na dojazd wykonawcy samochodami dostawczymi i ciężarowymi. Każdy pojazd powinien mieć umieszczony w widocznym miejscu identyfikator, a także mieć przy sobie zezwolenie z Urzędu Dzielnicy. ► Wykonawca był zobowiązany zabezpieczyć dojścia do alej stosownymi barierkami - nie zrobił tego. ► Wedle naszej wiedzy, osoba uwieczniona na filmie nie jest pracownikiem Wykonawcy. ► Wzdłuż 350 metrowej alejki jeżdżą samochody dostawcze, ciężarowe, a także samochody osobowe (bez widocznego zezwolenia). Po zachodniej stronie budowy są dwa wjazdy, między którymi kursują samochody ciężarowe, zawracają na kilka razy (co chwila cofając). Jeśli w pobliżu znajdzie się osoba starsza, osoba o kulach, na wózku bądź niewidoma - dojdzie do tragedii. Podczas manewrów wzdłuż po chodniku ginie od kilku do kilkunastu osób rocznie. ► Nagrywanie takich filmów, nawet jeśli nie zakończyło się przyjazdem Policji a kierowca nie został ukarany na miejscu MA SENS. Oczywiście, że zależy nam na wyświetleniach, przez co możemy nagłośnić patologiczne zachowania kierowców na CHODNIKACH (sic!). Dzięki zasięgowi tego filmu już dzień po publikacji: - sprawą zainteresowała się Policja, - odezwała się do nas Stołeczna Gazeta Wyborcza, która opisała sytuację w artykule, - dostaliśmy mail od redakcji TVN 24 i Fakty TVN, które są zainteresowane, aby nagłośnić całe wydarzenia. ► artykuł Gazety Wyborczej: warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26811050,nagral-samochod-jadacy-alejkami-w-parku-kierowca-go-zwyzywal.html ► przykładowe artykuły na temat śmiertelnych potrąceń pieszych przez kierowców jeżdżących pojazdami silnikowymi wzdłuż po chodniku: www.transport-publiczny.pl/mobile/w-polsce-piesi-gina-nawet-na-chodnikach-59769.html tvn24.pl/katowice/tychy-zginal-na-chodniku-pod-kolami-ciezarowki-ra994798-2613154 poranny.pl/smiertelne-potracenie-pieszej-na-chodniku-przy-ul-sklodowskiej-w-bialymstoku-kierowca-dostawczaka-trafi-do-wiezienia-na-16/ar/c1-14241769 Z wyrazami szacunku Stop Cham Warszawa

 • [Bartuś]

  [Bartuś]

  10 godzin temu

  "Coraz bardziej niebezpieczne te narywanie filmów"

 • Piotr Kosewski

  Piotr Kosewski

  17 godzin temu

  ​@Przemek Dast Jeśli pieszy będzie przechodził przez jezdnię w niewłaściwym miejscu, to jak najbardziej nie masz obowiązku go głaskać. Możesz trąbić. Możesz mu powiedzieć, żeby spadał na chodnik. Zachęcam do spokoju i kultury, ale niech informacja dotrze do adresata. Nie wiem czy nagraniem tego wyczynu zawojujesz PLtoolss, bo jest pełen filmików z pieszymi zagubionymi na jezdni. Choćby na oryginalnym Stop Cham. Ale to ciekawe że masz ochotę w niego celowo wjechać. Pewnie celowałeś w jakąś symetrię w tej analogii, ale Ci nie bardzo wyszło. Chyba, że Twoim zdaniem na dyskutowanym filmie to pieszy wjechał w Yarisa...

 • Przemek Dast

  Przemek Dast

  18 godzin temu

  @Marcin to ja mam prawo rozjechać pieszego celowo jak sie znajdzie na jezdni bo mam do tego prawo. Pomimo że mogę go ominąć

 • Przemek Dast

  Przemek Dast

  18 godzin temu

  @Piotr Kosewski według twojego myslenoa o pieszym na chodniku w przypadku jak ten pojazd próbuje sie tam przemieścić to od dzisiaj jak zobaczę pieszego gdzieś na jezdzno to będę celowo jechał w pieszego bo on tam nie powinien być a ja mam pierwszeństwo i nie ustąpię tylko rozjade gnoja z przyjemnością i wrzucę wam film do internetu z podpisem stop cebula. Japrd co za skretyniali ludzie z mentalnością z komuny.

 • jolanta szym

  jolanta szym

  22 godzin temu

  @Kamil Mróz Szacunek panie Kamilu za merytoryczne odpowiedzi i otrzezwianie zapatrzonych w siebie i swoje wyobrażenia przychlasów. Ja bym nie miała tyle cierpliwości. Super,... nawet jeśli od razu nie otrzezwieją to i tak robi Pan wyłom w ich zabetonowanych mózgach.

 • [Bartuś]
  [Bartuś]10 godzin temu

  "Grzecznie proszę cię spierdalaj"

 • Tomdzik007
  Tomdzik00718 godzin temu

  Mam nadzieję, że bandyta skończy w pierdlu i nigdy w życiu nie będzie już prowadził pojazdów mechanicznych.

 • Bartolomeo Bartłomiej
  Bartolomeo Bartłomiej19 godzin temu

  Dla takich jak ten krawatowy wojownik powinien być wyjątek jeśli chodzi o zasłanianie twarzy o ochornę wizerunku. Nic tak nie boli jak publiczne wyszydzanie.

 • Tomasz Figiel
  Tomasz FigielDzień temu

  Macie pisiorków w pełnej krasie. Z takim bym się napierdalał i dojechał go beznamiętnie.

 • SHIVUS111
  SHIVUS1112 dni temu

  Trzeba było przeturlać się po masce wycieraczkę urwać i niech dzwoni po pały.

 • Kori Kori
  Kori Kori2 dni temu

  Gosc zostal wezwanie na policje?

 • sehmo

  sehmo

  Dzień temu

  Samochód odjechał, w takich przypadkach zeznania i zawiadomienie składasz na komisariacie lub komendzie.

 • Ivar Utne
  Ivar Utne2 dni temu

  Gdzie jest ta J*NA straż miejska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • sehmo

  sehmo

  Dzień temu

  Pilnuje fotoradarów

 • Andrzej Chmiel
  Andrzej Chmiel2 dni temu

  juz gosc bombe by dostał

 • Mob Vir
  Mob Vir2 dni temu

  i czym Ty chcesz chwalić się, jest zawiadomienie i sprawdzenie czy kierowca rzeczywiście uzyskał zgode na przejazd techniczny alejka ?? ..Brak konsekwencji dyskwalifikuje

 • sehmo

  sehmo

  Dzień temu

  Jest w komentarzu napisane, że policja została zawiadomiona.

 • Paweł Winiarski
  Paweł Winiarski2 dni temu

  Dzięki za to, co robicie! Bardzo doceniam, sam nie mam tyle odwagi.

 • Michał Sala
  Michał Sala2 dni temu

  Nagrywający to prowokator , to że te auta jeżdzą źle to jeden koniec kija , drugi jest taki że nagrywający chyba nie ma swojego życia i wychodzi z niego totalna cebula i przykre jest to że sam robi komuś na złość a potem zasłania się prawem i sam prezentuje zerowy poziom.

 • Łysy Fryzjer
  Łysy Fryzjer3 dni temu

  Za każe uderzenie pięściom w maske powinien dostać tak samo w ryj

 • Piotr Niewiadomski M0PGN
  Piotr Niewiadomski M0PGN3 dni temu

  Koleś który zatrzymał to auto jest idiotą. Powinien zrobić nagranie i wysłać na policję. NIE MA UPRAWNIEŃ do ZATRZYMYWANIA SAMOCHODU. Gdybyś mi walnął pięściami w maskę to byś miał " oko za oko". Ale teraz każdy dupek myśli że jak ma kamerkę to jest szeryfem. A jak jesteś taki gieroj i chcesz bandytę zatrzymać obywatelsko to idź na miesięcznicę i zatrzymaj Kaczyńskiego.

 • sehmo

  sehmo

  Dzień temu

  O jakim zatrzymywaniu samochodu tutaj piszesz? Facet idzie alejką w parku, z naprzeciwka jedzie samochód, który tamtędy nie ma prawa się poruszać. Pieszy miał prawo tamtędy iść, kierowca nie miał prawa tamtędy jechać. Według Ciebie pieszy w takiej sytuacji, ma obowiązek, ustępować kierowcom samochodów? Czytając komentarze takich ludzi jak Ty, nie dziwi mnie stan naszego państwa.

 • Odcinki Kamila
  Odcinki Kamila3 dni temu

  Trzeba było sobie usiąść na środku tej alejki ciekawe co by wtedy zrobił pier.... kierowca

 • Igor Janiccki
  Igor Janiccki3 dni temu

  ZGŁOŚ MATERIAŁ NA REJONOWY WYDZIAŁ PROKURATURY, nie skończy się na mandacie tylko najmniej zawiasy to nie sprawa dla policji, lecz dla sądu, gość kilku krotnie zagrażał twojemu zdrowiu i życiu

 • Łukasz Jot

  Łukasz Jot

  3 dni temu

  Prokuratura to nie youtube, na dzień dobry trzeba będzie się zmierzyć z pytaniami typu. Skoro bał się Pan o życie i zdrowie, to czemu Pan nie unikał zagrożenia tylko je eskalował? Czemu Pan nie odszedł? Czemu Pan walił po pojeździe rękoma?

 • Michał Falubaz
  Michał Falubaz3 dni temu

  kierowca poje**ny, jednak mniej niż autor filmiku. Kretyn, który to nagrywał chodzi po parku i szuka kogo się tu dopierd**ić... Do autora filmiku: Chłopcze, pomyliłeś odwagę z odważnikiem...

 • sehmo

  sehmo

  Dzień temu

  @Łukasz Jot dlaczego dojazd nie jest wyznaczony, oznakowany i zabezpieczony? Dlaczego samochód nie jest oznakowany? Dlaczego zakładasz, że ten kierowca mówił prawdę? Nawet jeżeli faktycznie jechał na budowę, to i tak nie miał prawa tego zrobić bo nie zostały spełnione odpowiednie warunki.

 • Łukasz Jot

  Łukasz Jot

  3 dni temu

  Nie wiem czemu tak mało osób zwraca uwagę na to, że tam jest budowa i auta tam jeźdzą na okrągło. Nagle znajduje się jakiś bohater i postanawia blokować możliwość przejazdu, bo jemu wolno xD.

 • Happyde1
  Happyde13 dni temu

  Brak Ci jaj. Ja bym wezwał policje i stał.

 • max pudlowski
  max pudlowski3 dni temu

  Ale ciecie z was.

 • Macjan Pex
  Macjan Pex3 dni temu

  Na policję szybkoooo szybko gdzie policjaaaa.ajajaj potrącił mnie !!!!! Moja stopaaaa

 • Michal S
  Michal S3 dni temu

  Załatwcie sobie naklejki, takie na pół szyby, jak nasi koledzy w Rosji, zróbmy z tego projekt ogólno Polski

 • Piotrek Piter
  Piotrek Piter3 dni temu

  I cyk, filmik do płokułatuły, rudy nie zawodzi.

 • Slashed and Burned
  Slashed and Burned3 dni temu

  No to tak średnio. Z rozmachem trzeba to robić, a nie takie memłoki "łolaboga potrocili". Zorganizować się, zatrzymać i TAK! Wezwać Policję! I stać potem dwie godziny, żeby sprawa została rozwiązana w drastyczny, wymagający tego sposób. Dodatkowo nie dać żyć ludziom z Urzędu, którzy siedzą sobie wygodnie i problemu nie widzą i nie chcą widzieć. Albo się zabierać za to porządnie, albo wcale. Bo jak to tak? Dla własnego ego?

 • superpacker
  superpacker3 dni temu

  Kierowca samochodu dowoził przyczepę na teren budowy, który był w tym właśnie parku. Miał pozwolenie na poruszanie się w tym miejscu. Nagrywający.... brak słów na takie konfitury i szeryfów. Tak zmanipulowanym materiałem robi się właśnie bohaterów z oprawców a z ich ofiar agresorów.

 • sehmo

  sehmo

  Dzień temu

  @superpacker Mówisz o stanie wyższej konieczności, a on nie ma tutaj zastosowania: "Nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego jakiemukolwiek dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone przedstawia wartość niższą od dobra ratowanego." Jeżeli ta osoba będzie stwarzała zagrożenie dla zdrowia i życia innych osób to jak najbardziej możesz taką osobę zatrzymać. Tutaj tak naprawdę nie doszło do zatrzymania. Facet sobie stał w dozwolonym miejscu, a samochód nie powinien się tam znaleźć. Pieszy miał "pierwszeństwo" i to samochód powinien mu zjechać z drogi czy wycofać (co przy ograniczonej widoczności mogłoby doprowadzić do wypdaku). Co do dalszej części wypowiedzi. Co z tego, że żona rodzi? Nie wjedziesz na chodnik i nie będziesz nim zapierdalał i taranował ludzi po drodze. Nie będziesz przyjeżdżał rozpędzony na czerwonym świetle bo może spowodować wypadek. W takich sytuacjach ponosisz odpowiedzialność za swoje czyny. Powtarzam jeszcze raz, facet nie rzucił się pod auto, to auto gwałtownie ruszyło i go kilkukrotnie uderzyło. Dlaczego pieszy miałby schodzić z drogo i ubrudzić buty? Bo kierowca chce sobie tamtędy przejechać? Oczywiście, że wyrok wyda sąd, ale do tego potrzebne są dowody, które właśnie ten pieszy dostarczył.

 • superpacker

  superpacker

  Dzień temu

  @sehmo moim zdaniem popełniasz błąd logiczny i myślowy. Polega on na tym, że wydaje Ci się, że możesz oceniać czyjeś decyzje nie znając absolutnie pobudek i zamiarów 2giej strony. Czy równie ochoczo zablokowałbyś na drodze kogoś kto na pierwszy rzut oka jedzie jak wariat tak dla zasady aby tak nie jechał bo według Ciebie złamał jakiś przepis? A może ta osoba miała ku temu powód bo np wiozła by rodzącą żonę albo kogoś nieprzytomnego do szpitala? Tak samo tutaj jak i tam nie masz prawa zatrzymywać kogoś w ten sposób bo nie znasz przyczyn i nie masz jak ich oceniać. Po to są organy takie jak policja i sąd aby unikać samosądów obywatelskich, który tu właśnie miał miejsce. A rzucania się pod jadące auto "bo ja mam pierwszeństwo" już nie chce mi się nawet komentować bo w starciu 1:1 gdzie ideologia nie gra głównej roli wiadomo kto wygra i nie będzie to "fanatyk, stróż prawa"

 • sehmo

  sehmo

  Dzień temu

  @superpacker Człowieku, ale ten "szeryf" stał sobie na alejce w parku. To samochód znalazł się tam nielegalnie. "Szeryf" uderzył w maskę samochodu, gdy kierowca próbował w niego wjechać. "Facet" przekazał nagranie policji i teraz sąd zajmie się sprawą. Czy naprawdę piszesz tutaj o anarchii i dzikim zachodzie, a nie potrafisz zrozumieć, że to właśnie kierujący samochodem przejawia takie zachowania? Według Ciebie, kierowca może stwierdzić, że jedzie na budowę, ale są korki to pojedzie sobie chodnikiem i będzie taranował ludzi, którzy mu nie ustąpią drogi? I wina będzoe po stronie pieszych? Bo mu nie ustąpili?

 • superpacker

  superpacker

  Dzień temu

  @sehmo nie moga i nie rób nadinterpretacji. Pamiętaj że to nie dziki zachód i ty nie jestes od wymierzania sprawiedliwości i jedyne co mozesz zrobic to zgłosić wykroczenie odpowiednim służbom jeśli zauważysz łamanie przepisów. Nikt oprocz nagrywającego nie stworzył tu zagrozenia a Pan w aucie wyraźnie powiedzial ze jedzie na budowe i tu dyskusja powinna się zakończyć. Ale nie... szeryf musiał rzucać się pod koła i niszczyć cudze mienie waląc pięściami w maskę. I gdzie tu jest anarchia? Chyba tylko w zachowaniu tego osobnika co nagrywał.

 • sehmo

  sehmo

  Dzień temu

  @superpacker Czyli według Ciebie kierowcy mogą sobie jeździć np. po chodnikach i pieszy mają im ustępować? Na jakiej podstawie? Facet nagrał przestępstwo i przekazał film policji. Teraz sąd zdecyduje czy kierowca jest winny. To właśnie Twoje postrzeganie świata jest anarchistyczne.

 • Mariusz Stec
  Mariusz Stec3 dni temu

  Ale cham z tego nagrywającego....

 • Marcin .Marcinek
  Marcin .Marcinek3 dni temu

  👍👍👍👍

 • Mr Dare
  Mr Dare3 dni temu

  A trzeba było mieć cegły w plecaku. A nie tak na pusto chodzić amatorzy.

 • martilion
  martilion3 dni temu

  Może cię kiedyś przejadą społeczniaku. Mam dla ciebie dobry pomysł - zatrzymuj ludzi bez masek i kapuj na policję.

 • zenek smetana
  zenek smetana3 dni temu

  nagrywający ma coś z głową chyba

 • Michael Jasab
  Michael Jasab3 dni temu

  Typowy polski cham. Pełno ich.

 • Michael Jasab

  Michael Jasab

  21 godzinę temu

  @sehmo Dobrych snów.

 • sehmo

  sehmo

  21 godzinę temu

  @Michael Jasab Przepraszam, myślałem, że miałeś na myśli pieszego. Jak czytałem komentarze to 80% było potępiających pieszego i założyłem, że robisz to samo. Komentarz pisałem o 4 rano, zmęczony. Przepraszam za pomyłkę, zgadzam się z Tobą. Pozdrawiam.

 • Michael Jasab

  Michael Jasab

  21 godzinę temu

  @sehmo Nie bulwersuje Cię zachowanie kierowcy? To nie chamstwo? Znaczy cudzoziemiec jechał? Nie Polak? On tylko mówił po polsku? Tak? No przecież cham i przecież Polak. I przecież żaden wyjątek, rozejrzyj się. Więc co Cię nie dziwi? Mój komentarz obraźliwy? A chamstwo to normalka w tym państwie?

 • sehmo

  sehmo

  Dzień temu

  Czytając takie komentarze nie dziwi mnie stan państwa.

 • jastrzab1810
  jastrzab18103 dni temu

  Trzeba mieć smutne życie i brak przyjaciół że by szukać atencji w ten sposób.

 • Gracz Komputerowy
  Gracz Komputerowy3 dni temu

  PAN KIEROWCA MISTRZ! BRAWO! PROPONUJĘ ZŁOŻYĆ SIĘ DLA NIEGO NA EWENTUALNY MANDAT. COŚ WSPANIAŁEGO, JAK KAMERZYSTA Z LĘKIEM W GŁOSIE UCIEKAŁ SPRZED MASKI! :D

 • sehmo

  sehmo

  Dzień temu

  Proponuję byś odsiedział za niego wyrok, bo to na mandacie się nie skończy.

 • gunar hellge
  gunar hellge3 dni temu

  trzeba bylo baranowi zrobic 4 kapcie i tyle by pojechal

 • gunar hellge
  gunar hellge3 dni temu

  widze ze same barany ochrona i pozostali kompletne barany nie znajace prawa

 • PanAndrzej 666
  PanAndrzej 6663 dni temu

  rozumiem ,że tak tego nie zostawiłeś ?

 • LooperX2
  LooperX24 dni temu

  Grzecznie prosił wypierdalać.

 • Jacek M
  Jacek M4 dni temu

  O cwaniaczek...no spokojny jesteś na maxa.... ja wiem nie warto...no ale po pierwszym tekście wypier...i próbie przejazdu wale mu lepa na pysk, bo szkoda z takim pajacem gadać

 • anula1301
  anula13015 dni temu

  Do tego typa z samochodu: jesteś nikim, takim chodzącym gównem .

 • Mariusz Kołodziej
  Mariusz Kołodziej5 dni temu

  patologia sie robi na polskich ulicach... szkoda

 • Krzysztof Khn
  Krzysztof Khn5 dni temu

  Proszę o zakończenie ! To, ewidentnie kwalifikuje się do prokuratora.

 • Tomasz G
  Tomasz G5 dni temu

  Aż ciężko uwierzyć, że ktoś świadom tego, że jest nagrwany popełnia gorsze wykroczenie niż do tej pory było udokumentowane.

 • Grzegorz Skiba
  Grzegorz Skiba6 dni temu

  Jaki final akcji? Sprawa zgloszona na policje i delikwent ukarany?

 • sehmo

  sehmo

  Dzień temu

  Jest w opisie, sprawa zgłoszona. Sprawa na mandacie sìę raczej nie skończy, a na ukaranie poczekamy kilka miesięcy/lat

 • Hubert J
  Hubert J6 dni temu

  Kilkukrotne potrącenie pieszego. Jazda pojazdem silnikowym w parku. Jazda pojazdem silnikowym po chodniku. Rękoczyny. Wulgaryzmy. Groźby. W dodatku ciągnie tym Yarisem "przyczepkę" a do tego ten Yaris chyba nie jest przystosowany. Podziwiam za wstrzemięźliwość i zimną krew, ja bym nie dał rady, na bank bym coś mu rozjebał. Jak to się zakończyło?

 • sehmo

  sehmo

  Dzień temu

  @Łukasz Jot Przeczytwjj opis filmu lub podięty komentarz pod filmem. Nagranie jest zgłoszone. Jakie według Ciebie nagrywający ma ponieść konsekwencje? Jakie niby złamał prawo?

 • Łukasz Jot

  Łukasz Jot

  Dzień temu

  @sehmo nic nie dostanie bo nagrywający nic nie zgłosi. W porównaniu do Ciebie pewnie jest świadomy że jemu tez grożą konsekwencje

 • sehmo

  sehmo

  Dzień temu

  @Łukasz Jot no szczerze i obiektywnie to kierowca dostanie kilka lat woęzienia.

 • Łukasz Jot

  Łukasz Jot

  Dzień temu

  @sehmo Trochę szczerości i obiektywizmu

 • sehmo

  sehmo

  Dzień temu

  @Łukasz Jot idzie alejką w parku i nagrywa sobie otoczenie

 • Memorelo
  Memorelo6 dni temu

  Jestem z Zielonej Góry, widać, sporo bliżej nam do zachodu. To co tutaj widzę to jakaś abstrakcja.

 • Cezar cezar
  Cezar cezar7 dni temu

  Przecież ten kanał żyje z prowokowania kierowców. Obudźcie się. Stał i czekał, aż się doczekał, bo wiedział. Ponad 57k sub, bo Polacy naiwniacy myślą, że on to w dobrej wierze czyni🤣🤣🤣😭👍

 • Dawid Borkowski
  Dawid Borkowski7 dni temu

  ludzie jesteście jebnięci czy tak kurwa ciężko było przejść obok auta.. pewnie autor nie raz wjechał pod zakaz bądź zaparkował na trawniku ale oczywiście chiał gościa ujebać i licze ze w nie dalekiej przyszłości karma wróci :)

 • sehmo

  sehmo

  Dzień temu

  Ciężko było ominąć park? Straciłby 5 minut życia i 2 litry benzyny?

 • Piotr M
  Piotr M7 dni temu

  Sposób na kanał na YT? Patronite jest? A no jest. Rosyjski STOP CHAM już nie istnieje ale jest za to SADB World. Starsi panowie, odpowiedniej postury zrobili z tego niezły przemysł - taki reality show. Kanał można oczywiście dotować przez różnego rodzaje usługi typu Patronite. Wiadomo, racja jest zawsze po naszej stronie bo takie są przepisy ruchu drogowego i dbamy o bezpieczeństwo ale czy to nie jest przypadkiem sposób na zarabianie pieniędzy? Emocje, agresja dobrze się sprzedają.

 • Karlen
  Karlen7 dni temu

  Haha pięknie Pan z Toyoty zrobił. Jeszcze liścia powinien udzielić nagrywającemu.

 • PanzerGlowa
  PanzerGlowa7 dni temu

  Ja pierdziele ludzie... Nie zachowujcie się jak ameby... Skończy się to tak, że Pan dostanie mandat co najwyżej. A jakbyś mu wskoczył na maskę w parku i rozwalił szybę - to by sam wezwał policję, sprawa skończyłaby się w sądzie i musiałby się tłumaczyć czemu potrącił pieszego w parku. Facet jesteś dorosły, kiedy dyskusja z pospólstwem coś dała - Ci ludzie rozumieją tylko straty finansowe i przemoc. Rzucił się na Ciebie dajesz w mordę, potrącił skaczesz na maskę. W tej sytuacji jak pisałem prawem nic nie zdziałasz, a i prostak nic nie zrozumie... Następnym razem może być matka z dzieckiem i wtedy będzie "mondry" pszak po szkodzie.

 • DaneekPL Gra
  DaneekPL Gra7 dni temu

  No widzę że w Warszawie więcej samochodów jeździ po chodniku niż po jezdni skandal. Popieram tych którzy pilnują tych oszołomów. Pozdrawiam

 • Rafał Trójmiasto
  Rafał Trójmiasto8 dni temu

  👏

 • Dawid Socha
  Dawid Socha8 dni temu

  Nagrajcie odcinek z warszawskimi koksami. Ciekawe jak wtedy będą reagować ,,warszafscy" kierowcy chodnikowi? Jak reagują rosyjscy wiemy. Potulnieją i z baranów robią się owieczki.

 • Nodi
  Nodi8 dni temu

  I ci walnieci warszawiacy w akcji ach

 • Nodi
  Nodi8 dni temu

  Ja bym ci od razu fange sprzedal. Juz mialem tak dwa razy. Zanim zaczeli nagrywac lezeli w krzakach.

 • Donlollo
  Donlollo8 dni temu

  nagrywający się obsrał i nic mu nie zrobił buhahaha

 • totakie proste
  totakie proste8 dni temu

  Warszawa to jednak pojebane miejsce. Mieszkają tam debile i idioci. Samo wybranie mr łajzy czaski świadczy o poziomie debilizmu mieszkańców. Sram na WAS🤣🤣🤣

 • d-_-b
  d-_-b8 dni temu

  W 101% popieram eliminowanie patologii drogowej. Podziwiam Cię za cierpliwość bo po pierwszym popchnięciu u mnie zadziałałby system "albo on mnie do**bie albo ja jego" innej drogi by nie było...

 • 1Fismol
  1Fismol8 dni temu

  Zbierałem się jakiś czas żeby zostać waszym patronem i w końcu się zebrałem! Życzę wytrwałości :)

 • Michał Łaszczych
  Michał Łaszczych8 dni temu

  Ja bym kolankiem po lampie poszedł, takiej ładnej, amerykańskiej...

 • Krzysztof Mościcki
  Krzysztof Mościcki8 dni temu

  powiem szczerze mnie takie filmy juz nie wzruszaja , POLICJA ma to w dupie czy ktoś jeżdzi po parku, chodniku czy rozjeżdża ludzi, priorytetem POLICJI jest łapanie tych co biorą udział w demonstracjach, i lanie pałami tych co nie maja masek, reszta to HUJ

 • Bulka40000
  Bulka400008 dni temu

  No ja bym nie zachował tak zimnej krwi na miejscu Pana nagrywającego. Mam nadzieję, że kierowca będzie czesany bez mydła.

 • AlvarezTheDevil
  AlvarezTheDevil8 dni temu

  Podziwiam Twoje opanowanie. Poważnie. Ja, już po pierwszym celowym uderzeniu samochodem w moje nogi, odśnieżyłbym pacjentem pół tego parku. To może i nie byłoby rozsądne, ale nie potrafiłbym się powstrzymać. Szacunek.

 • Tomasz Zabielski
  Tomasz Zabielski8 dni temu

  Się nadajesz typ Cię prawie pobił i przejechał a Ty żadnej reakcji, po pierwsze gaz odrazu na mordę jak tylko z łapami wystartował po drugie jak Cię potrącił to bierzesz klucz lub coś i robisz ładny wzorek na masce

 • syldziki88
  syldziki888 dni temu

  Dwa kroki w prawo albo w lewo, ale nie - lepiej zrobić zadymę, niż nie robić problemów. Kierowca cham; pieszy matoł i pieniacz.

 • Karamasi
  Karamasi9 dni temu

  Usuńcie tego psychopatę z naszych dróg! Policja i prokuratura do dzieła. Co za psychol.

 • Klaudiusz Kalm
  Klaudiusz Kalm9 dni temu

  Zwykły prowokator, nie ma w życiu prawdziwych problemów tylko się kłaść komuś pod auto

 • Tomasz Bobkowski
  Tomasz Bobkowski9 dni temu

  Dożywotnio zabrać prawo jazdy !!!

 • limaczek
  limaczek9 dni temu

  ta "ścieżka" w parku wygląda jakby tam więcej aut jeździło.

 • Świadek mimo woli
  Świadek mimo woli9 dni temu

  Czy przestępca z samochodu został zatrzymany, czy jak to w Polsce, dalej "róbta, co chceta"?

 • Lolo Lolek
  Lolo Lolek9 dni temu

  Jak ja uwielbiam tych samozwanczych szeryfow... Jak nie bedzie pilnowal alejki to bedzie pilnowal lewego pasu na autostradzie.... Ale to wszystko do czasu, smialbym sie gdyby porysowal ta maske lub wgniutl i przyszloby mu zaplacic z 2000zl...

 • Radoll
  Radoll9 dni temu

  Nowy film Barei?

 • mario z
  mario z9 dni temu

  Lepiej jak w 3 się poruszcie, bezpieczniej .ale ogólnie szacun wielkie za to co robicie ,

 • Andrzej Bieżuński
  Andrzej Bieżuński9 dni temu

  O czym tu dyskutować. Przepisy ogólne mówią, że jeśli z jakichkolwiek powodów ruch pieszy i kołowy jest na tej samej drodze, to samochód bezwzględnie musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Dureń w samochodzie myślał, że jest ponad prawem bo kopie rowy w parku.

 • Konrad Kurcz

  Konrad Kurcz

  8 godzin temu

  @Andrzej Bieżuński miałem na myśli trawnik... mój błąd, przyznaję się bez bicia... nie będę marnował swojego cennego czasu na jakiegoś jebniętego społeczniaka co mu baba nie daje a fiut mu nie staje nawet po wiadrze viagry i ma nadmiar wolnego czasu w którym chcąc odreagować swoje położenie zatruwa innym ludziom życie... na filmie widać, że tam jadą ciężarówki, czemu ta ruda konfitura nie poleciała się podkładać pod ciężarówkę ? kierowca by mu chyba tą kamerkę w dupę wsadził po uprzednim wybiciu kilku zębów...

 • Andrzej Bieżuński

  Andrzej Bieżuński

  8 godzin temu

  @Konrad Kurcz jedziesz po chodniku dla pieszych i nie musisz wyjaśniać dlaczego? A jak byś go ominął chodnikiem, skoro on właśnie jechał po chodniku a dokładnie po alejce parkowej?

 • Konrad Kurcz

  Konrad Kurcz

  18 godzin temu

  @Andrzej Bieżuński a zrobiłem mu coś że mam go przepraszać ? wyjaśniać mu też nic nie muszę

 • Andrzej Bieżuński

  Andrzej Bieżuński

  Dzień temu

  @Konrad Kurcz a nie przyszło ci do tej pustej głowy żeby go grzecznie przeprosić, wyjaśnić i spokojnie przejechać

 • Konrad Kurcz

  Konrad Kurcz

  Dzień temu

  @Andrzej Bieżuński jeśli musiałbym się z takim kutafonem użerać, to bym wycofał, i chodnikiem go wyminął

 • Makss Gamer83
  Makss Gamer839 dni temu

  więcej filmów prosimy

 • Sweet Johnson
  Sweet Johnson9 dni temu

  A drugiego pojazdu dlaczego nie zatrzymał?

 • donlevy1978

  donlevy1978

  8 dni temu

  Bo drugi to pojazd służb miejskich z żółtym kogutem.

 • ramirezgregor
  ramirezgregor9 dni temu

  Niby krawat i drogi samochód, ale koleś to zwykły cham i prostak. Na dodatek ma ewidentny problemy z kontrolowaniem emocji.

 • XghostlockX
  XghostlockX9 dni temu

  Mógł Ci wpierdolilc telefon zabrać i po problemie

 • Ku Kiz
  Ku Kiz9 dni temu

  Studenciki szukali zadymy bo nie mają co robić. Szkoda ze go nie przejechał..

 • NesTo
  NesTo9 dni temu

  Co chlopowi przeszkadza że typ sobie przejedzie przez park musi się przyjebać od razu spoleczniak głupi

 • NesTo
  NesTo9 dni temu

  Co za patologia, jeden lepszy od drugiego 😭

 • Bartłomiej Plichta
  Bartłomiej Plichta9 dni temu

  Cały dzień czekałeś żeby to nakręcić???🤣 czytałem trochę i to faktycznie jest „droga” aby wszyscy którzy poprawiają ten park mogli tam dojechać, rozumiem zdenerwowanie pretensje problem z infrastrukturą ale ludzie dajcie sobie trochę na wstrzymanie - wszyscy... i Pan nagrywający i Pan jadący. Zazdroszczę... żebym ja miał tylko takie problemy w życiu.

 • Piotr Kurek
  Piotr Kurek9 dni temu

  To oprócz potrącenia, co jest wykroczeniem, jest naruszenie nietykalności cielesnej co jest przestępstwem art. 217 KK rok pierdla oraz narażenie zdrowia i życia co również jest przestępstwem art. 160 KK 3 lata pierdla.

 • Wiktor Pawłowski
  Wiktor Pawłowski9 dni temu

  A można by przeprosić .Przecież na co dzień nie jeżdżą tam samochody .

 • Adam Majewski

  Adam Majewski

  9 dni temu

  Zarządca terenu puścił tam samochody dostawcze i ciężarowe na budowę. Trochę nie w ten sposób powinna tam wyglądać organizacja ruchu wśród pieszych, a ta osobówka nie miała praw się tam znaleźć.

 • artur zalewski
  artur zalewski9 dni temu

  piwko dla kierowcy, też takich "społeczniaków" nie trawię

 • XxX XxX
  XxX XxX9 dni temu

  W krawaciku haha

 • Gi gi
  Gi gi10 dni temu

  To był człowiek niebezpieczny dla społeczeństwa

 • Raf Wwa
  Raf Wwa10 dni temu

  Szkoda Twoich rąk. Zaopatrz się w rękawiczki taktyczne np mechanixy czy inne

 • Adam Majewski

  Adam Majewski

  9 dni temu

  @gtoss chddy Nagrywający był chamem? A jakie szkody spowodował?

 • gtoss chddy

  gtoss chddy

  9 dni temu

  Tak się zapomniał w nagrywaniu chamów, że nagrał sam siebie :) Miejmy nadzieję, że filmowiec beknie za wywołanie awantury i szkody jakie spowodował.

 • Otas
  Otas10 dni temu

  Kamerzysta dal dupy !Zamiast po potraceniu upasc na ziemie i wzywac policje to sie brandzlowal z kierowca.Lipa !!!

 • gtoss chddy

  gtoss chddy

  9 dni temu

  Kierujący definitywnie ma wszystko w dupie heh.

 • Karol Zab
  Karol Zab10 dni temu

  Jelopem to ten pomaranczowy

 • Paweł Mistrzyk
  Paweł Mistrzyk10 dni temu

  Autor nagrania to totalny kretyn. Skąd wie po co gość tam jechał itd. Żenada

 • Adam Majewski

  Adam Majewski

  8 dni temu

  @Paweł Mistrzyk Wykonywanie pracy nie zwalnia z przestrzegania prawa. Bus z rębakiem to służby miejskie z żółtym kogutem.

 • Paweł Mistrzyk

  Paweł Mistrzyk

  9 dni temu

  @Adam Majewski a jeśli wykonywał tam pracę więc miał helikopterem lecieć? Ten bus z rębakiem też tam był, może na innej drodze

 • Adam Majewski

  Adam Majewski

  9 dni temu

  A co to jest za różnica skoro kierujący nie miał prawa tam być?

 • christian6x
  christian6x10 dni temu

  Gość co to nagrywa powinien zostać przejechany - wpierdala się pod maskę, pyskuje i dziwi się reakcji. Naprawdę, trochę rozsądku

 • Adam Majewski

  Adam Majewski

  9 dni temu

  W którym miejscu pyskuje?

 • Phoenix06 Aneser
  Phoenix06 Aneser10 dni temu

  Kary pieniężne nic nie dają, w tym przypafku trzeba złamać obie ręce To dużo lepiej go nauczy

 • beedsj roiue
  beedsj roiue10 dni temu

  Ale światła niewidzialności są :)

 • Jakto Jest
  Jakto Jest10 dni temu

  Wielu nierozgarniętych pisze tu o potrąceniu. Czy wy rozumu nie macie? Pięścią zatrzymałby samochód i obronił się przed potrąceniem? A przecież celowe wejście pod nadjeżdżający pojazd, to wtargnięcie. Czyn karalny! Autorowi należy się kara jak psu buda!

 • Łukasz Jot

  Łukasz Jot

  5 dni temu

  @beedsj roiue Na początku ich filmy były nawet spoko, grzecznie tłumaczyli, zeby tu i tam nie stawać, ale najwidoczniej to nie przynosiło "profitów". Bo albo chodzi o kasę, albo o łechtanie swojego "ego". Przecież w takim miejscu, jak widzisz, że jest remont i samochody tam dojeżdząją... nikt normalny nie staje tam i nie przeszkadza w taki sposób xD rzucając się pod auto, bo jemu wolno tam stać. Oczywiście kierowce Yarisa poniosły trochę nerwy, ale litości - starszy typ, nawet jak ma prawo tam przejechać, bo dostął pozwolenie a park na czas remontuj jest pod ich zarządem - to nie ma obowiązku się tłumaczyć jakiemuś napaleńcowi z kamerą.

 • beedsj roiue

  beedsj roiue

  10 dni temu

  Mam Wrażenie że tylko wkurwiacie ludzi. Byle jako szeryf pokazać że to ja mam rację i chooy.

 • szymon sobiecki
  szymon sobiecki10 dni temu

  Ja osobiście hejtuje. Przecież wiadomo że ten człowiek jechał do pracy pewnie podstawić tą przyczepę jako socjal czy coś, a nie rozbić obóz w parku, no trochę pomyślunku.

 • Adam Majewski

  Adam Majewski

  9 dni temu

  @szymon sobiecki Zarządca terenu chciał być dobry i pozwolił na dojazd do budowy samochodom dostawczym i ciężarowym na dojazd alejką wśród pieszych. To jest zagrożenie gdyż 150 m dalej samochody ciężarowe wykręcają i cofają i są zagrożeniem dla seniorów, ludzi niewidomych i niepełnosprawnych. Samochodów osobowych tam nie powinno być w ogóle. Zarządca terenu powinien wyznaczyć inny dojazd albo zamknąć tą aleję dla pieszych. Za chwilę dojdzie do tragedii.

 • szymon sobiecki

  szymon sobiecki

  9 dni temu

  @Adam Majewski wytłumacz mi proszę

 • Adam Majewski

  Adam Majewski

  9 dni temu

  Nie widzisz prawdziwego problemu tego remontu

 • Jacek Jacek
  Jacek Jacek10 dni temu

  Najdziwniejsze w tym filmie jest yaris ciągnący camping 😁

 • Sara xxx
  Sara xxx10 dni temu

  pierwszy raz widze na tym kanale że przegrał z kierowcą auta

 • Adam Majewski

  Adam Majewski

  9 dni temu

  @Jakto Jest A jakie przestępstwo popełnił?

 • Jakto Jest

  Jakto Jest

  10 dni temu

  Przesadził z szeryfowaniem. Miejmy nadzieję że przegra też w sądzie.

 • sannio komi
  sannio komi10 dni temu

  Ale światła niewidzialności są :)

 • Moriesto
  Moriesto10 dni temu

  ja proponuje miec jakies ostre narzedzie i jak taki FRAJER nastepnym razem bedzie tak kozaczyl to przejsc obok i mu to auto slicznie zmodyfikowac ale nie nagrywac juz tego ;)

 • Moriesto

  Moriesto

  10 dni temu

  @Jakto Jest i niby skad wiesz takie rzeczy? masz jakies dowody by poprzec swoje slowa?

 • Jakto Jest

  Jakto Jest

  10 dni temu

  Nie jesteś pierwszym który na to wpadł i realizował. Problem w tym, że takich jak ty też "modyfikowano".

 • M K
  M K10 dni temu

  łoooo gratuluję nerwów. Ja bym nie wytrzymał...

Kolejny